Görevimiz Permakültür

-18%

Orijinal fiyat: 109,00₺.Şu andaki fiyat: 89,90₺.

Sipariş Durumu: Stokta yok

Barkod: 9786052858462 Kategori:

Ürün Açıklaması

Ekolojik ayak izinize dikkat edin!

Farkında olsak da olmasak da doğanın ayrılmaz bir parçasıyız. Dünya’daki varlığımızı sürdürebilmek içinse doğayla dost kalmaya mecburuz. Peki, geleceğimiz doğanın cömert ellerine teslimken çevreyi kirletip doğal kaynakları tüketmek niye?

İnsan türü kendisini gezegenin mutlak hâkimi sanıp yarınlar yokmuş gibi tüm kaynakları tüketme alışkanlığından bir türlü vazgeçmiyor. Doğanın dengesi bozuldukça da Dünyamız kırmızı alarma geçiyor.

Belki de değişime önce kendimizden başlamalıyız!

Hayat tarzımızı yeniden şekillendirerek, çevremizdeki canlılarla uyum içinde yaşamanın yollarını arayarak ve permakültürü yaşamın her alanına uygulayarak mavi gezegenin iyileşmesine yardımcı olabiliriz.
Şehirde arabayla ulaşımın yarısının, üç kilometreden daha kısa mesafeler için yapıldığını biliyor muydunuz? Yahut giysi için kullanılan pamuğun doğal olsa bile üretiminin fazla miktarda su gerektirdiğini?

Gezegenimizi koruyup kollayıp, kaynaklarını sürdürülebilir kılmayı ilke edinen ”permakültür” kavramını odağına alan Görevimiz Permakültür; enerji tüketimimizi olabildiğince azaltmak ve onun ekosisteme verdiği zararın önüne geçmek için sadece tarımda değil, hayatın hemen her alanında farklı çözüm önerileri getirilmesi gerektiğini ileri sürüyor.

Çevre bilinci kazandırmak amacıyla hazırlanan ”Gezegenimizi Koruyalım!” dizisinin ”Alışkanlıklarımızı değiştirelim, seçimlerimizi yapalım!” demeyi öğreten bu halkası, eğlenceli oyunlar ve resimler eşliğinde, permakültüre dair A’dan Z’ye bilgi veriyor; uygulaması kolay çeşitli yöntemler ve ipuçları paylaşarak okurları iyi birer permakültür oyuncusu olmaya teşvik ediyor.

Eylemlerimizin sorumluluğunu üstlenmenin ve diğer insanlara, canlılara ve gelecek nesillere zarar vermemek için seçimlerimizin nelere yol açabileceğini göz önünde bulundurmanın önemine vurgu yapan bu yapıcı kitap; doğadan öğrenecek çok şeyimiz olduğunu hatırlatıyor.

Gelin, bir an önce güçlerimizi birleştirip örnek ”perma” vatandaşlara dönüşelim.
Ne de olsa Dünyamızı iyileştirmek adına atacağımız hiçbir adım için geç kalmış sayılmayız.

Yayınevi/Marka

Yazar

Sayfa Sayısı

Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?

Lütfen müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeden önce adınızı ve e-posta adresinizi girin.

Müşteri Hizmetleri

Oturumunuzu sonlandırmak istiyor musunuz?