Günay Yayınları ile Ortaokulda Bumerang Etkisi

Son zamanların öğretmenler ve öğrenciler tarafından beğenilen eğitim yayıncılığı Günay’dan çok değerli bir ders materyali. ‘Akıllı defter kitap’ etiketiyle Bumerang Serisi; Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri ve İnkılap Tarihi derslerine dair etkin bir eğitim için tercih edilecek önemli bir yardımcı kaynak.

Bilgi, öğrencinin anlayacağı en doğru ve öz biçimde ‘özet’ başlıkları altında; Bumerang Bilgi, Akılda Kalsın ve İpucu köşetaşları sayesinde konunun her yönüyle incelendiği bir sunu olarak geliyor bu seride.

Merkezi sınavlara hazırlık sürecinden başka okul sınavlarına da hazırlayan, etkinlikli sorularıyla ezbere eğitimin değil öğrenci düşünsel becerilerin geliştirilmesi amaçlanmıştır.

3 aşamalı test içeriğine sahip Bumerang kitaplarında öğrencinin ilerleyişi, konu yeterliliklerinin tamamen kazanılması için hedeflenmiştir.

1. Kavratan Testler
2. Bumerang Testler
3. Beceri Testleri

Kavratan testler öğrencinin yeni öğrendiği bilgileri tekrarlayarak konu tespit/sınama yaptığı ilk aşama olarak karşımıza çıkıyor. Ardından Bumerang Testler ile öğrenilen bilgilerin sorularda değerlendirildiği, Beceri Testleri aşamasında ise yeni nesil beceri temelli soruların verildiği ve öğrencilerin bilişsel becerilerinin geliştirmesi hedeflendiği, konulara dair tüm yeterliliklerin kazanıldığı zengin bir soru içeriğiyle eğitim-öğretim döneminin en faydalı kaynaklarından biri oluyor Bumerang kitapları.

kitapmagazasi

1 Yorum

Mesaj atın

Email adresiniz paylaşılmayacaktır.