Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1 – TARAFLAR
1.1 – SATICI

Unvan: Dost Kırtasiye

Adres: Çamtepe Mah. Güngören Cad. No:50/A Narlıdere/İzmir

Telefon: 0(232) 259 57 50

E-mail: bilgi@kitapmagazasi.com

1.1 – ALICI

Ad, soyad/unvan, adres, telefon ve mail adresi bilgileriniz sipariş sırasında verdiğiniz bilgilerle sözleşmeye eklenecektir.

MADDE 2 – KONU
Konu, alıcının satıcıya ait hizmet platformu olan www.kitapmagazasi.com üzerinden verdiği sipariş ile ürün satışı ve teslimiyle ilgili 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 27.11.2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN
Alıcı tarafından gerçekleştirilen siparişin ürün/hizmet detayları satış faturasına ‘ürün adı, birim fiyat, indirimli fiyat, adet, KDV tutarı, toplam fiyat’ başlıkları altında eklenecektir.

MADDE 4 – TESLİMAT
4.1 – Ürün, alıcının site üzerinden verdiği sipariş bilgilerinde bulunan teslimat adresine fatura/irsaliye ile birlikte 30 gün içerisinde paketlenmiş halde gönderilir. Zorunluluk arz eden hallerde bu süre uzayabilir.

4.2 – Ürün, alıcıdan başka bir kişi/kuruma teslim edilecekse, bu kişi/kurumun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz.

4.3 – Alıcı, teslim alınan ürünü o anda kontrol etmekle ve kargodan kaynaklanan sorunlar için ise ürünü kabul etmeyip yetkili kişi ile tutanak tutturmakla sorumludur. Aksi halde satıcı sorumluluk kabul etmemektedir.

MADDE 5 – ÖDEME
Alıcı, vadeli satışların banka kuruluşlarına ait kredi kartlarıyla yapılması nedeniyle alıcı mevzuat hükümleri gereğince banka ve alıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bankalar ve finansman kuruluşları bu vadeli satış imkanını sunar; buna bağlı olarak gerçekleşen satışlarda satıcı bu bedelin tamamını tahsil eder, işbu sözleşme tarafları yönünden taksitli satış sayılmaz, peşin satıştır.

MADDE 6 – GENEL HÜKÜMLER
6.1 – Alıcı, internet sitesinde gösterilen ürünlerin nitelikleri, fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda satış için gerekli teyit/onay verdiğini kabul eder.

6.2 – Alıcı tarafında sözleşmenin teyit edilmesiyle birlikte satıcı tarafından ilgili kişiye siparişi verilen ürünlere ait nitelikler, vergilendirme ve fiyatlar, ödeme ve teslimat bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.

6.3 – Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ile kullanım kılavuzuyla birlikte teslim edilmesinde sorumludur.

6.4 – Satıcı, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansız hale gelmesi durumunda sözleşme konusu yükümlülükleri yerine getiremezse, bu durumu sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan alıcıya eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

6.5 – Sözleşme konusu hizmet/ürün teslimatı için işbu sözleşme onaylı/imzalanmış halde satıcıya ulaştırılmış ve ürün/hizmetin alıcı tarafından tercih edilen yöntem ile ödemenin yapılmış olması şarttır. Ürün bedeli ödenmez veya banka işlemi iptal edilirse satıcı ürünün teslim yükümlülüğünden arz edilmiş kabul edilir.

6.6 – Ürün teslimatı sonrasında olası yaşanacak banka/finansman kaynaklı ürün bedeli satıcıya ödememesi halinde ürün en geç 3 (üç) iş günü içerisinde alıcı tarafından tüm giderleri alıcıya ait olmak üzere satıcıya iade edilir.